Tubbergen është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 147.4 km² dhe popullsi 21152 banorë[1]. Tubbergen është kryeqendra e komunës.

Tubbergen
Flamuri i Tubbergen
Stema zyrtare e Tubbergen
Popullsia
 • Gjithsej21.152
Faqja zyrtarewww.tubbergen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel