Tvedestrand


Tvedestrand është një komunëqarkun Aust-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 218 km² dhe popullsi 5887 banorë[1].

Tvedestrand
Stema zyrtare e Tvedestrand
Popullsia
 • Gjithsej5.887
Faqja zyrtarewww.tvedestrand.kommune.no

Demografia

Redakto
 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto