Tynset është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1879 km² dhe popullsi 5463 banorë[1].

Tynset
Stema zyrtare e Tynset
Popullsia
 • Gjithsej5.463
Faqja zyrtarewww.tynset.kommune.no

Demografia

Redakto
 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto
  •   Commons: Tynset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme

Redakto