Ubeda

komunë në Spanjë


Úbeda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Loma de Úbeda, të provincës Jaén, në Andalusia. Úbeda ka 36.025 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 397.1 km2.

Úbeda
Komunë
noform
Stema_figuraUbeda Spain.svg
Vendndodhja
Úbeda is located in Spanjë
Úbeda
Úbeda

Koordinatat: 38°0′50.84″V 3°22′20.81″P / 38.0141222°V 3.3724472°P / 38.0141222; -3.3724472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku La Loma de Úbeda
Kryetari i Bashkisë José Robles Valenzuela
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 397.1 km2
Lartësia 748 m (m.n.d.)
Popullsia 36.025 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ubetenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23400
Koordinatat 38° 0′ 50.84″ Veri

3° 22′ 20.81″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ubeda.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto