Uichiro Hatta

futbollist japonez

Uichiro Hatta (10 Shtator 190321 Prill 1989) ishte një ish-futbollist japonez.

Uichiro Hatta
Të dhënat personale
Emri i plotëUichiro Hatta
Data e lindjesShtator 10, 1903(1903-09-10)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
Data e vdekjesPrill 21, 1989 (85 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Osaka SC
Ekipi kombëtar
1925Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1925 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto