Ujz është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Ujz
Fshat
Vendndodhja
Ujz is located in Kosova
Ujz
Ujz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 60″ Veri

20° 31′ 42″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Fshati Ujz Gjindet në pjesen juglindore te Gjakovës