Universidade do Estado de Minas Gerais

Universidade do Estado de Minas Gerais (UEMG) është një nga shkollat më elitare në Belo Horizonte.[1]

UEMG

Pranimi në UEMG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 23008 studente undergraduate dhe 1418 master.

Shiko edheRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Stampa:Pt História da UEMG Arkivuar 9 prill 2018 tek Wayback Machine, Institucional, 11 de novembro de 2014

Lidhje te jashtmeRedakto