Usaburo Hidaka

futbollist japonez

Usaburo Hidaka ishte një ish-futbollist japonez.

Usaburo Hidaka
Të dhënat personale
Emri i plotëUsaburo Hidaka
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Osaka SC
Ekipi kombëtar
1923Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1923 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto