Uster

është vendbanim në Zvicër

Uster është qytet në Zvicer,dhe qytet në kantonin Zürich.

Uster
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.56 km2
Popullsia 30 614 banorë (2007)
Faqja Zyrtare http://www.uster.ch/de/

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

kuartet e qytetitRedakto

 • Kirchuster
 • Niederuster
 • Oberuster
 • Nossikon
 • Riedikon
 • Werrikon
 • Winikon-Gschwader
 • Freudwil
 • Wermatswil
 • Nänikon
 • Sulzbach

Lidhje të jashtmeRedakto