Uttar Pradesh

shtet i Indisë

Uttar Pradesh është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 200 milion. Kryeqyteti i Uttar Pradesh është Laknau.[1]

Vendndodhja e Uttar Pradeshit në Indi


ReferimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Uttar Pradeshit". Arkivuar nga origjinali më 26 prill 2012. Marrë më 20 tetor 2012. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)