Uttarakand është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 10 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Dehradun.[1]

Vendndodhja e Uttarakand në Indi

BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare Uttarakand". Arkivuar nga origjinali origjinali më 14 qershor 2011. Marrë më 22 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)