Våler është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 705 km² dhe popullsi 3906 banorë[1].

Våler
Stema zyrtare e Våler
Popullsia
 • Gjithsej3.906
Faqja zyrtarewww.valer.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Våler – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto