Vërbiçani

fshat në Kosovë

Vërbiçan është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Vërbiçan
Fshat
Vendndodhja
Vërbiçan is located in Kosova
Vërbiçan
Vërbiçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 25″ Veri

20° 47′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto