Valmir Berisha

futbollist suedez

}} Valmir Berisha (lindi më 6 qershor 1996) është futbollistë suedez me preardhje shqiptare i cili luan si sulmues. Ai nuk luan në asnjë skuadër pasi kontrata e tij me skuadrën SC Cambuur u skadua.[1]

Valmir Berisha
Të dhënat personale
Emri i plotëValmir Berisha
Data e lindjes (1996-06-06) 6 Qershor 1996 (25 vjeç)
Vendi i lindjesDeçan, Kosovë
Gjatësia1,79 m (5 ft 10+12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualVelež Mostar
Numri20
Karriera në rini
0–2013Halmstad
2013–2014Roma
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015Roma0(0)
2015Panathinaikos (huazim)1(0)
2015–2016Cambuur6(0)
2017–2019Aalesund23(0)
2018–2019Fjölnir (huazim)18(2)
2019–Velež Mostar20(2)
Ekipi kombëtar
2012–2013Suedia U1717(13)
2013–2015Suedia U1912(6)
2016Suedia U232(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 dhjetor 2019.
† Ndeshje (Gola).

ReferimetRedakto

  1. ^ "Officieel: Cambuur stunt met aantrekken van AS Roma-speler - Soccernews" (në suedisht). soccernews.nl. Marrë më 2015-07-03.