Vasil Pishev

politikan nga Maqedonia

Vasil Pishev (maqedonisht: Васил Пишев; i lindur më 22.4.1965, në Strumicë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vasil Pishev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Vasil Pishev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)