Vasko Kovaçevski

politikan nga Maqedonia

Vasko Kovaçevski (maqedonisht: Васко Ковачевски; i lindur më 6.7.1969, në Manastir) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vasko Kovaçevski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Vasko Kovaçevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.