Vata (Kaçanik)

fshat në Kosovë

Vatë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vataj.

Vatë
Vataj
Fshat
Vendndodhja
Vatë is located in Kosova
Vatë
Vatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 33″ Veri

21° 10′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto