Vaughan është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 273.58 km² dhe popullsi 238866 banorë.[1]

Vaughan
qytet
View from the top of Behemoth (Canada's Wonderland).jpg
Population
 • Total238.866
Websitewww.city.vaughan.on.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Vaughan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario