Velden është një qytezë në Venlo, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Velden

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Velden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Limburgu