Verdal është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1548 km² dhe popullsi 14094 banorë[1].

Verdal
Stema zyrtare e Verdal
Popullsia
 • Gjithsej14.094
Faqja zyrtarewww.verdal.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Verdal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto