Vesekoc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërflamur.

Vesekoc
Kodërflamur
Fshat
Vendndodhja
Vesekoc is located in Kosova
Vesekoc
Vesekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 42″ Veri

21° 2′ 17″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto