Viitasaari (finlandisht: Viitasaaren kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Viitasaari
Viitasaaren kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
{{{postal_code_type}}}
44500
Faqja zyrtarewebsite.viitasaari.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto