Viitasaari

qytet në Finlandë

Viitasaari (finlandisht: [Viitasaaren kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Viitasaari
Viitasaaren kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
{{{postal_code_type}}}
44500
Faqja zyrtarewebsite.viitasaari.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto