Vilaverd është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vilaverd ka 494 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.62 km2.

Vilaverd
Komunë
noform
Vilaverd train station
Vendndodhja
Vilaverd is located in Spanjë
Vilaverd
Vilaverd

Koordinatat: 41°20′12″V 1°10′43″L / 41.33667°V 1.17861°L / 41.33667; 1.17861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.62 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 494 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilabertí
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34172
Koordinatat 41° 20′ 12″ Veri

1° 10′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vilaverd.altanet.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto