Vinterturi

komunë në Zvicër

Vintertur, (gjer: Winterthur) është qytet në Zvicër, bën pjesë në kanonin e Cyrihut.

Vinterturi
Winterthur oskar reinhart museum.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej100,000 (2.008)
{{{postal_code_type}}}
8400-8411
Faqja zyrtarestadt.winterthur.ch

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

qyteti i struges

EkonomiaRedakto

Arsimi dhe kulturaRedakto

SportiRedakto

NgjarjetRedakto

TransportiRedakto

TurizmiRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto