Virça

fshat në Maqedoni
Virça
Вирче
Fshat
noform
Vendndodhja
Virça is located in Maqedonia e Veriut
Virça
Virça
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 849 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2325
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 54′ 30″ Veri

22° 50′ 59″ Lindje

Popullsia 498 banorë (2002)