Vlaardingen është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 26.71 km² dhe popullsi 70540 banorë[1]. Vlaardingen është kryeqendra e komunës.

Vlaardingen
Flag of Vlaardingen
Official seal of Vlaardingen
Population
 • Total70.540
Websitewww.vlaardingen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto