Vlladanka Aviroviq (maqedonisht: Владанка Авировиќ ; i lindur më 22.1.1954, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vlladanka Aviroviq kandidoj si pjesë e PSM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Vlladanka Aviroviq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)