Vraniqi (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Vraniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vranesh.

Vraniq
Vranesh
Fshat
Vendndodhja
Vraniq is located in Kosova
Vraniq
Vraniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 54″ Veri

20° 28′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto