Walter Kossel

fizikan gjerman

Walther Kossel lindi më 4 janar të vitit 1888 në Berlin dhe vdiq më 22 maj të vitit 1956 në Tübingen. Ishte një kimist dhe fizikan gjerman. Ishte djali i Nobelistit për mjekësi Albrecht Kossel. Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.

Walther Kossel (1928)