Wataru Endo

futbollist japonez

Wataru Endo (lindur më 9 Shkurt 1993) është një futbollist japonez.

Wataru Endo
Të dhënat personale
Emri i plotëWataru Endo
Data e lindjes (1993-02-09) 9 Shkurt, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2015Shonan Bellmare
2016–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2015–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 5 0
2016 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtmeRedakto