Westvoorne është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 97.52 km² dhe popullsi 14072 banorë[1]. Rockanje është kryeqendra e komunës.

Westvoorne
Flamuri i Westvoorne
Popullsia
 • Gjithsej14.072
Faqja zyrtarewww.westvoorne.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto