Wetzikon

është vendbanim në Zvicër në kantonin Zürich

Vecikon është vendbanim në Zvicër në kantonin Zürich.

Vecikon
gjer.: Wetzikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Zürich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.73 km2
Popullsia 20 542 banorë (2006)
Faqja Zyrtare www.wetzikon.ch

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto