Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Whitehorse (kthjellim).

Whitehorse është një qytetjo, provinca Yukon, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 416.44 km² dhe popullsi 20461 banorë.[1]

Whitehorse
qytet
Whitehorse Yukon.JPG
Population
 • Total20.461

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • website

Stampa:Ndarja administrative në Yukon