Wierden është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 95.24 km² dhe popullsi 23430 banorë[1]. Wierden është kryeqendra e komunës.

Wierden
Flamuri i Wierden
Stema zyrtare e Wierden
Popullsia
 • Gjithsej23.430
Faqja zyrtarewww.wierden.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel