Wijdemeren

Wijdemeren është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 76.55 km² dhe popullsi 23403 banorë[1]. Loosdrecht është kryeqendra e komunës.

Wijdemeren
Flamuri i Wijdemeren
Stema zyrtare e Wijdemeren
Popullsia
 • Gjithsej23.403
Faqja zyrtarewww.wijdemeren.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto