Wikipedia diskutim:Kuvendi

Shto një temë
Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Kuvendi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

IRCRedakto

Ej, mire qe eshte nje link dhe serveri IRC, po spaska njeri fare. --Eagleal  21 Qershor 2007 18:15 (UTC)

Ndryshime rrenjesore ne WikipediaRedakto

Mendoj se duhet te rikontrollohen te gjithe artikujt.Arsyeja e eshte e qarte.Po shikoja tek artikujt e rinj dhe pashe qe nuk kishte ndonje me vlere.Per shembull:Transporti ne Marok.Ishte nje artikull me vetem 2 rreshta.Ose disa qe nuk kane asgje pervec titullit.Une kam shkruajtur disa artikuj:Shqiperia 1912-1939,Qarku,Dominimi i Botes,Raul,Komuna Kalis dhe me vjen keq qe Wikipedia po shperdorohet nga njerez te papergjegjshem te cilet shkruajne vetem titullin dhe asgje tjeter.Prandaj mendoj se nese duam nje Wikipedia cilesore duhet te eleminojme keto lloj artikujsh pa asnje informacion.Qellimi i Wikipedia shqip eshte te arrije 100.000 artikuj por edhe te jete cilesore dhe e perdorshme per te gjithe te interesuarit.Do te me pelqente qe ne diskutimet e artikullit Shqiperia 1912-1939 te dergonit nje liste me 10 tema nga Historia,Gjeografia dhe Sporti qe ju doni informacion per ta hedhur ne wikipedia.Une mund tju ndihmoj. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Baba Bled (diskutimiredaktime) 16 Shkurt 2009 14:06 (CET).

Shikoje diskutimin këtu --Cradel 16 Shkurt 2009 15:18 (CET)

Përdoruesi:Baba Bled në Wikipedi nuk ka ndryshime rrënjsore. Rrënjet e saj ndryshohe me punë dhe me merita. Shumë vetë kanë ardhë me elan e vullnet për të bërë ndryshime rrënjësore, ja kanë nisur i kanë hapë disa fusha dhe befas i lëshojë elani e vullneti, u zhdukën. Shkurt shqip krejt puna Zhdrypi njoni Hypi tjetri. Krejt zinxhir. Nëse e ke ndërmen të punonsh për gjatë, vëzhgo pak, mate vete edhe nisja. Mos harro është punë e madhe për një njeri, edhe ekspertët duhet të bëjnë kompromise së paku me vetë-vete. --Hipi Zhdripi 16 Shkurt 2009 19:19 (CET)

I nderuar perdorues Baba Bled,
Me punen qe ke bere deri tani ne wikipedia me plot te drejte te them se ti ske te drjete te kerkosh vlera me te mira ne Wikipedia, sepse artikujt qe ke bere ti nuk jane shembuj ku ne mund te mesohemi. Redaktuesi duhet te jete vete shembull i mire per te kerkuar te tjeret te permiresohetn. Ti askund nuk ke perdorur Ë, ë, Ç e ç, qe jane rregullat baze te wikipedias shqip dhe gjen rrug per te kritikuar te tjeret. Kjo nuk eshte e drejte. Nuk po kritikojne personat qe redaktojne vullnetarisht me nga 4-5 vite e ti me 1 jav pervoje menjehere kritikon.
Per fund po te ve ne dije se kritika me e mire eshte krjimi i artikujve per te cilet te gjithe do te ken lakmi. Ashtu edhe shton artikuj te mire dhe me ato artikuj na kritikon neve qe "shkarravitemi ketej".
Pershendetje Puntori 16 Shkurt 2009 20:14 (CET)

eshte e vertete qe ne asnje artikull nuk kam perdorur rregullat e wikipedise shqip por po te shikojme te shkruaren tende mendoj se edhe ti ke nevoje per permiresime.Ti nuk shkruan ne versionin e gjuhes letrare por ne versionin shqipja gege.Une jam nga Kukesi por te tilla gabime nuk i bej edhe pse jam ne zemer te gegerise.Prandaj mendoj se edhe une kam bere gabim qe kam kritikuar por edhe ti duhet ti shikosh gabimet e tua,sepse nje njeri i shkolluar qe lexon artikuj qe permbajne dialekt nuk arrin te kuptoje agje nga ato qe thuhet. Tung nga baba bled.falmeniderit per keshillat. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Baba Bled (diskutimiredaktime) 18 Shkurt 2009 04:37 (CET).

Ju si duket keni keqkuptuar rregullat. Ato nuk vlejne per diskutime te lira dhe debatime, por ato jane rregulla per artikujt sepse vetem artikujt i takojne wikipedias. Kurse sa i perket diskutimeve dhe projekteve tjera ne zhvillim qe gjenden e parashtesen Wikipedia: ne to eshte zgjedhore perdorimi i sakt i gjuhes letrare.
Do te isha i lumtur nese me njoftoni se ne cilet artikuj kam perdorur dialektin gege qe te e permiresoj.
Pershendetje Puntori 18 Shkurt 2009 04:36 (CET)

provova te shkarkoj foto nga faqja jepni skedar por thote qe nuk lejohet.A ka ndonje menyre tjeter per te shkarkuar foto?

O i Kukjonë, une kom menu se Gjakova është zemra e gegëris - hahhahh, nejse po e lomë se Kuksi është shpirti i gegërisë. hahahah--Hipi Zhdripi 18 Shkurt 2009 20:51 (CET)

Ups!! Po kur ju të dy të shkollum, po shtyhi kështu, shka me bo une i ngrati që nuk jom i shkollum???--Hipi Zhdripi 18 Shkurt 2009 20:56 (CET)

Zakonisht, kur kerri shiptarit nuk shtyhet, nuk kallet. E shtymja a pun e mir. Puntori 18 Shkurt 2009 23:29 (CET)

po leme prizrenin meqe ndodhet ne mes

Invite to work on the SFK09Redakto

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:35 (CEST)

Votim!Redakto

Deshiroj te hap sot nje votim per cbllokimin e Perdoruesit Elio96.

ElPipita 4 Prill 2011 18:37 (CEST)

VotimiRedakto

  •   PËR --ElPipita 4 Prill 2011 20:37 (CEST)
  •   PËR --Pedanti 5 Prill 2011 00:23 (CEST)
  •   KUNDËR (Shumë vandalizma që unë korrigjova) --AXRL 5 Prill 2011 01:01 (CEST)
  • Kjo çështje është mbyllur shumë kohë më parë. Votimi nuk është valid. --Λeternus 5 Prill 2011 13:23 (CEST)

Bashkia dhe qyteti - dy koncepte të ndryshmeRedakto

Po kërkoja artikullin Bashkia Berat dhe fatkeqësisht ai artikull ishte fshirë arbitrarisht nga Tfts dhe të transferonte tek Berati. Bashkia Berat dhe Berati jane dy koncepte krejt të ndryshme. Bashkia është njësi administrative që krijohet nga organet qeverisëse dhe drejtuesit e saj zgjidhen nga populli. Bashkia mund të përfshijë një qytet të vetëm ose një qytet dhe disa fshatra. Qyteti dhe fshatrat janë vendbanime të një numri të caktuar njerëzish dhe përbëhen nga njerëzit, pronat e tyre territori etj. Bashkia administron qytetin dhe fshatrat që ka në varësi. Historia e qytetit mund të jetë 100 vjeçare ose mijëvjeçare ndërsa ajo e bashkisë mund të jetë vetëm 50 vjeçare. Prandaj unë mendoj që transferimi i artikullit Bashkia Berat tek Berati nga Tfts është një gabim dhe duhet korrigjuar. Shpresoj që administratorët të bëjnë diçka për ta korrigjuar këtë gabim. -- Lerriklo 23 Prill 2011 19:19 (CEST)

Ke te drejte, Nese ke materiale per kete artikull mund ti shkruajsh ketu, fshije materialin qe ka brenda dhe vazhdo artikullin tend.--Liridon 24 Prill 2011 19:43 (CEST)

HelpRedakto

Please would you check this Stampa:Infobox please

== I

Return to the project page "Kuvendi".