William "Willie" Porteous ka qënë një ish futbollistë skocez i cili ka luajtur si sulmues.

Willie Porteous
Të dhënat vetjake
Emri i plotëWilliam Porteous
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Hearts
Portsmouth
Falkirk
Karriera ndërkombëtare
1903Skocia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Karriera

Redakto

Porteous ka luajtur futboll me klubet Hearts, Portsmouth dhe Falkirk, dhe zhvilloi një paraqitje me Skocinë në vitin 1903.[1] Ai fitoi Kupën e Skocisë me Hearts në vitin 1901.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. fq. 239. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Parametri |work= është injoruar (Ndihmë!)