Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Winnipeg (kthjellim).

Winnipeg është një qytet (city) në Provincën Manitoba, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 114.67 km² dhe popullsi 633451 banorë.[1]

Winnipeg
qytet (city)
Winnipeg-Skyline-feb18-2008.jpg
Flag of Winnipeg
Official seal of Winnipeg
Population
 • Total633.451
Websitewww.winnipeg.ca/interhom/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Winnipeg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba