Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Woerden (kthjellim).


Woerden është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 92.89 km² dhe popullsi 49869 banorë[1]. Woerden është kryeqendra e komunës.

Woerden
—  komuna  —
stema_figuraWoerden vlag 2017.svg
Pamje nga Woerden

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Woerden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′08″V 4°53′07″L / 52.08556°V 4.8852778°L / 52.08556; 4.8852778 (Woerden)Koordinatat: 52°05′08″V 4°53′07″L / 52.08556°V 4.8852778°L / 52.08556; 4.8852778 (Woerden)
Sipërfaqja 92,89 km2
Popullsia 49.869 banorë 2011
Dendësia 536,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0348
Kodi Postar 3440-3449
Kodi statistikor 0632
Vendndodhja
Woerden is located in Hollandë
Woerden
Woerden
Woerden – harta_foto
www.woerden.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht