Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wonseradeel (kthjellim).


Wonseradeel është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Wonseradeel
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Wonseradeel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat 53°06′00″V 5°28′00″L / 53.1°V 5.466667°L / 53.1; 5.466667 (Wonseradeel)Koordinatat: 53°06′00″V 5°28′00″L / 53.1°V 5.466667°L / 53.1; 5.466667 (Wonseradeel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515, 0517
Kodi Postar 8741 - 8823
Wonseradeel is located in Hollandë
Wonseradeel
Wonseradeel

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Wonseradeel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland