Xhamia e Istogut

monument kulture në Kosovë
(Përcjellë nga Xhamia e vjetër e Istogut)

Xhamija e vjetër e Istogut është një monument i trashëgimisë kulturore në Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Xhamija e vjeter e Istogut
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Istog, Kosovë
Ndërtuar 1730
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2222

ReferimetRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto