Yasutoshi Miura

futbollist japonez

Yasutoshi Miura (lindur më 15 Korrik 1965) është një ish-futbollist japonez.

Yasutoshi Miura
Të dhënat personale
Emri i plotëYasutoshi Miura
Data e lindjes (1965-07-15) 15 Korrik, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1992Yomiuri
1992–1995Shimizu S-Pulse
1996–1998Verdy Kawasaki
1999–2001Avispa Fukuoka
2002–2003Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1993Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtmeRedakto