Hape menynë kryesore

Yasuyuki Konno (lindur më 25 janar 1983) është një futbollist japonez.

Yasuyuki Konno
Yasuyuki Konno - 2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuyuki Konno
Data e lindjes (1983-01-25) 25 Janar, 1983 (36 vjeç)
Vendi i lindjesMiyagi, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri15
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2003Consadole Sapporo
2004–2011FC Tokyo
2012–Gamba Osaka
Ekipi kombëtar
2005–2015Japonia87(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 87 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 3 0
2006 3 0
2007 8 0
2008 12 0
2009 7 0
2010 7 0
2011 15 1
2012 8 0
2013 15 0
2014 6 1
2015 3 0
Gjithsej 87 2

Lidhje të jashtmeRedakto