Yeni Hayat (Shqip: Jetë e Re) është serial aksion dhe drama televizive turke. Epizodi i parë u publikua më 3 shtator 2020, drejtuar nga Başak Soysal dhe Cem Özüduru, dhe shkruar nga treshja e Elif Usman, Serdar Soydan dhe Deniz Büyükkırlı. Seriali përfundoi me 9 epizoda, e cila u publikua më 29 tetor 2020.

Yeni Hayat
GjiniaAksion
Dramë
Shkruar ngaElif Usman
Serdar Soydan
Deniz Büyükkırlı
Regjia ngaBaşak Soysal
Cem Özüduru
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve9
Prodhimi
ProdhuesitÖmer Özgüner
Ümmü Burhan
Kohëzgjatja130 minuta
Transmetimi
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë3 shtator 2020
Transmetimi origjinal29 tetor 2020
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Përmbajtja Redakto

Adem Shahin sapo është larguar nga Forcat Speciale. Një ditë, ai gjen një mundësi pune. E vetmja gjë që ai mund të bëjë është të mbrojë Jaseminin, gruan e Timur Karatan, një biznesmen i pasur dhe i fuqishëm. Ademi pranon ofertën e punës. Edhe pse Jasemini dhe Adem urrejnë njëri-tjetrin në fillim, do të jetë keq për të gjithë nëse kjo urrejtje kthehet në dashuri.

Luajtën Redakto

Personazhet kryesor Redakto

Personazhet mbështetës Redakto

Transmetimi Redakto

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E enjte 20.00 3 shtator 2020 29 tetor 2020 9 2020 Kanal D