Yoshio Okada

futbollist japonez

Yoshio Okada (11 Gusht 192622 Qershor 2002) ishte një ish-futbollist japonez.

Yoshio Okada
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshio Okada
Data e lindjesGusht 11, 1926(1926-08-11)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesQershor 22, 2002 (75 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Kwangaku Club
Rokko Club
Ekipi kombëtar
1951-1954Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtmeRedakto