You (serial televiziv)

Serial televiziv amerikan

You është një serial televiziv amerikan i zhanrit thriller psikologjik e zhvilluar nga Greg Berlanti dhe Sera Gamble . Prodhuar nga Warner Horizon Television, në bashkëpunim me Alloy Entertainment dhe A&E Studios, sezoni i parë bazohet në romanin e vitit 2014 nga Caroline Kepnes dhe ndjek Joe Goldberg, një menaxher i një librarie në Nju Jork dhe vrasës serial që bie në dashuri me një kliente të quajtur Guinevere Beck dhe zhvillon shpejt një obsesion ekstrem, toksik dhe delirant.

You
You (2018).png
Zhanri Triller psikologjik
Dramë
Krim
Zhvilluar nga Greg Berlanti
Sera Gamble
Aktrojnë Penn Badgley
Elizabeth Lail
Luca Padovan
Zach Cherry
Shay Mitchell
Victoria Pedretti
Jenna Ortega
James Scully
Ambyr Childers
Carmela Zumbado
Kallëzuar nga Penn Badgley
Elizabeth Lail
Kompozitor(ët) Blake Neely
Shteti Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Gjuhë(t) Anglisht
Sezone 2
Episode 20
Prodhimi
Producent(ët) ekzekutiv Marcos Siega

Gina Girolamo Les Morgenstein Sarah Schechter Sera Gamble Greg Berlanti Lee Toland Krieger Silver Tree Michael Foley Azalea Brooke

Producent(ët) Ryan Lindenberg

Adria Lang Jason Sokoloff Jennifer Lence Wayne Carmona

Editor(ët) Harry Jierjian
Gaston Jaren Lopez
Troy Takaki
Rita K. Sanders
Felicia M. Livingston
Erin Wolf
Becca Berry
Vendndodhje(t) Nju Jork
Los Angeles, Kalifornia
Kinematografia David Lanzenberg
W. Mott Hupfel
Seamus Tierney
Cort Fey
Setupi i kamerës Single-camera
Kohëzgjatja 41-50 minuta
Studio(t) Berlanti Productions
Alloy Entertainment
A+E Studios
Warner Horizon Television<brMan Sewing Dinosaur
Transmetimi
Transmetimi i parë 9 shtator 2018 – akoma

Në sezonin e parë, i cili u publikua më 2018, luajnë Penn Badgley, Elizabeth Lail, Luca Padovan, Zach Cherry, dhe Shay Mitchell . Për sezonin e dytë, Ambyr Childers u modernizua në një seri të rregullt, duke u bashkuar me skuadrat e reja të sapoapura Victoria Pedretti, James Scully, Jenna Ortega dhe Carmela Zumbado.

PremisëRedakto

Aktorët dhe personazhetRedakto

EpisodetRedakto

ProdhimiRedakto

LëshimiRedakto

PritjaRedakto

Media shtëpiakeRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto