Yui Hasegawa

futbolliste japoneze

Yui Hasegawa (長谷川 唯 Hasegawa Yui?, lindur më 29 Janar 1997) është një futbolliste japoneze.

Yui Hasegawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYui Hasegawa
Data e lindjes (1997-01-29) 29 Janar, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesMiyagi, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Nippon TV Beleza114(11)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia30(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 13 2
2018 17 2
Gjithsej 30 4

ReferimetRedakto

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)