Yuichi Maruyama

futbollist japonez

Yuichi Maruyama (lindur më 16 Qershor 1989) është një futbollist japonez.

Yuichi Maruyama
Maruyama Yuichi FC Tokyo.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuichi Maruyama
Data e lindjes (1989-06-16) 16 Qershor, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–FC Tokyo
2014Shonan Bellmare
Ekipi kombëtar
2016–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto