Yuki Soma

futbollist japonez

Yuki Soma (相馬 勇紀 Soma Yuki?, lindur më 25 Shkurt 1997) është një futbollist japonez.

Yuki Soma
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Soma
Data e lindjes (1997-02-25) 25 Shkurt, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–Nagoya Grampus25(2)
2019Kashima Antlers5(1)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

ReferimetRedakto