Zederik është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe prej 76.49 km² dhe popullsi 13386 banorë[1]. Meerkerk është kryeqendra e komunës.

Zederik
Flamuri i Zederik
Popullsia
 • Gjithsej13.386
Faqja zyrtarewww.zederik.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Zederik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale